Yerel Ağ Hizmeti

Proje geliştirirken bazen kullanıcılar bilgisayarlar arasında bağlantı kurmak isteyebiliyor. En basitinden yerel ağda web sitesi geliştirirken diğer kullanıcı bunu test edemiyor.

Ülkemizde ipv6 alt yapısı da yok ve bazen modem üzerinden port yönlendirme de yapamıyoruz çünkü CGNAT olarak hizmet alınan durumlar olabiliyor.

Bu hizmet ile berber kullanıcılar birbirleriyle bağlantı kurabilir duruma geliyorlar.

Ulaşılabilir link = https://intranet.ahmetozer.org

Rehber link = https://intranet.ahmetozer.org/guide

Türkiye Servis Sağlayıcı Hizmet Haritası

Ülkemiz genel olarak internet altyapısı kötü durumda olduğunu düşünüyorum. Telekom firmaları kendi çözümlerini üretmek yerine yurt dışından alınan hazır çözümler sistemlerin stabil olamasını engelliyor ve yüksek maliyetinden dolayı yatırım yapılmasını zorlaştırıyor. Yetersiz yatırım ve düzensiz sistemler yüzünden ülkemizdeki birçok kullanıcı çağın oldukça gerisinde bir internet kullanımına sahipler.

Yeni hizmet almadan önce bu harita üzerinde gönüllü kişiler tarafından girilen verileri görerek en iyi hizmetin ne durumda olduğu ve servis sağlayıcılarının durumunu görmek için üretilmiş bir harita. Harita şuanda dijitaller.com üzerinde kullanıma açık bir şekilde .

Fikir sahibi = Ahmet ÖZER

Sayfaları hazırlayan ve proje destek veren = Serhat Yücel

Ulaşılabilir link = https://www.dijitaller.com/turknet-kalite-haritasi/

Gönüllü olarak sisteme bilgi geren herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

2-8 İndirme Yazılımı

1 Mayıs 2017 ile beraber akk düzenlemesi devreye girdi ve kullanıcıların 2-8 arası yaptığı indirme kotaya yansımıyor. Kullanıcıların geceliğin saat 2 de otomatik açılmasını sağlıyacağı bir sistem göremediğimden ben de bat ile bir script olarak yazdım.

Pagination